Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pedagogicka-poradna.cz/httpdocs/templates/poradna2019/functions.php on line 202

Klasická, kondiční a sportovní masáž

Sportovní a rekondiční masáže jsou velmi vhodné pro posílení tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického a psychického stavu.
Sportovní a rekondiční masáže se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. 

Rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu.

Sportovní masáž aktivně připravuje organismus na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná.
Masáže
tedy podle potřeby zklidňují či naopak stimulují organismus. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá především v prevenci.

Masáže účinně napomáhají v boji proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

masaz

Kontakt

Vlasta Kateřina Pavlů
Koučink, terapie, masáže
Mgr. Vlasta Kateřina Pavlů
Dolní Libchava, U Šporky 223
Telefon: 608 920 555