Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pedagogicka-poradna.cz/httpdocs/templates/poradna2019/functions.php on line 202

Reflexní masáž nohou

Reflexní terapie je léčebná metoda, díky které je terapeut schopen rozpoznat oslabení jednotlivých orgánů a pracovat na jejich posílení. Dokáže často odhalit příčiny chronických potíží, kde se to nepodařilo medicíně.

Tento způsob terapie vychází z toho, že každý orgán v těle má na noze tzv. reflexní plošku, která je energeticky a nervově spojená právě s daným orgánem.

Můžeme si to představit jako neviditelnou strunu mezi vašimi orgány a chodidlem. Celé tělo se promítá do oblasti chodidla nebo ruky a každý orgán má na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem „tlačítek“, které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, protože signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo části těla, na kterou chceme působit.

Pokud hladíme a masírujeme správné místo, léčíme tím i vnitřní orgány.

Kdy je vhodná reflexní masáž nohou

Reflexní terapie je obvykle bezpečná pro všechny věkové skupiny. Masírovat můžete malé děti, stejně jako staré lidi. Nedoporučuje se jen, pokud máte na nohou otevřené ranky, vyrážku, plíseň nebo jiné známky infekce či zánětu.

V těhotenství se nepracuje s ploskami pohlavních orgánů, celkově ale působí velmi příznivě na matku i plod.

Reflexní terapie by se neměla provádět po transplantaci orgánů.

reflexni_terapie

Kontakt

Vlasta Kateřina Pavlů
Koučink, terapie, masáže
Mgr. Vlasta Kateřina Pavlů
Dolní Libchava, U Šporky 223
Telefon: 608 920 555