Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/pedagogicka-poradna.cz/httpdocs/templates/poradna2019/functions.php on line 202

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je v současné době velmi populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Lymfodrenáž je především velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití.

K čemu lymfodrenáž napomáhá

  • k celkové detoxikaci organizmu
  • zlepšení metabolizmu
  • zlepšení fyzické kondice až o 15%
  • je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním
  • ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky
  • napomáhá také při popáleninách
  • urychluje tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces.

 

Jak lymfodrenáž probíhá

Manuální lymfodrenáž - provádí terapeut  na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi. Drenáž se provádí malým tlakem, který působí jenom na kůži a podkoží, je tedy jemná, bezbolestná a velice příjemná. Provádím lymfodrenáž obličeje, celkovou, nebo podle přání klienta.

Přístrojová lymfodrenáž -  části těla klienta jsou umístěny do speciálních návleků (KALHOTY) a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který účinně nahradí svalovou pumpu. Vznikají tak lehké, pravidelné tlakové vlny. Klient je pociťuje od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povolí a vlna „běží“ znovu. Lymfatická drenáž bývá vnímána jako příjemná, neutrální.

Lymfatický zábal – klientce je aplikována speciální emulze na oblast nohou , hýždí a břicha, je zabalena do folie, přes břiško je dána termo zlatá folie a uložena do lymfatických kalhot. Po uvolnění tříselních uzlin a lymfatické drenáži v oblasti krku následuje přístrojová lymfatická drenáž.

 

Je vhodné lymfodrenáž opakovat. Ráda Vám poradím více.

Kontakt

Vlasta Kateřina Pavlů
Koučink, terapie, masáže
Mgr. Vlasta Kateřina Pavlů
Dolní Libchava, U Šporky 223
Telefon: 608 920 555