Home Lymfatická masáž

Lymfatická masáž

Lymfatická drenáž je v současné době velmi populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Lymfatická masáž je především velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití.

K čemu lymfatická masáž napomáhá

  • k celkové detoxikaci organizmu
  • zlepšení metabolizmu
  • zlepšení fyzické kondice až o 15%
  • je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním
  • ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky
  • napomáhá také při popáleninách
  • urychluje tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces.

Jak lymfatická  masáž probíhá

Manuální lymfodrenáž - provádí terapeut  na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi. Masáž se provádí malým tlakem, který působí jenom na kůži a podkoží, je tedy jemná, bezbolestná a velice příjemná. Provádím lymfatickou masáž obličeje, celkovou, nebo podle přání klienta.

Přístrojová lymfatická drenáž -  části těla klienta jsou umístěny do speciálních návleků (KALHOTY) a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který učinně nahradí svalovou pumpu. Vznikají tak lehké, pravidelné tlakové vlny. Klient je pociťuje od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povolí a vlna „běží“ znovu. Lymfatická masáž bývá vnímána jako příjemná, neutrální.

Lymfatický zábal – klientce je aplikována speciální emulze na oblast nohou , hýždí a břicha, je zabalena do folie, přes břiško je dána termo zlatá folie a uložena do lymfatických kalhot. Po uvolnění tříselních uzlin a lymfatické masáži v oblasti krku následuje přístrojová lymfatická masáž.

Je vhodné lymfatickou masáž opakovat. Ráda Vám poradím více.